  Algemeen Programma Verblijf Praktisch Reisdata en prijzen Voorwaarden 

 

  Algemeen Programma Verblijf Praktisch Reisdata en prijzen Voorwaarden  

 ##  Citytrip Praag, de gouden stad met 100 torens! 

**Praag**, de gouden hoofdstad met de honderd torens, was altijd het lichtpunt in het Oosten en is vandaag één van de mooiste steden van Europa.

Tijdens deze **citytrip naar Praag met busreis vanuit België** ontdek je een stad vol geschiedenis, sfeer en architecturale pracht.

 

Langs de brede boulevards bewonder je niet alleen de klassieke kunststromingen, maar ook de prachtige art nouveau. Geniet van de romantiek van deze oude stad, die terecht door **UNESCO tot werelderfgoed** werd uitgeroepen.

Praag betovert met haar bruggen, pleinen en charmante steegjes die elke bezoeker blijven verrassen.

 

 

 

 [    ![Uitzicht op Praag](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  ](/sites/default/files/styles/paragraph_gallery_image_full/public/2024-03/Emicristea%20%28Canva%29.png?itok=DkeyzdmG) 

 

 [    ![Kathedraal](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  ](/sites/default/files/styles/paragraph_gallery_image_full/public/2024-03/Kathedraal.png?itok=E19n-n2j) 

 

 [    ![Marktplein Praag](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  ](/sites/default/files/styles/paragraph_gallery_image_full/public/2024-03/Marktplein.png?itok=iJiZtBsD) 

 

 [    ![Karelsbrug Praag](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  ](/sites/default/files/styles/paragraph_gallery_image_full/public/2024-03/Karelsbrug.png?itok=e6uq5fnw) 

 

 

 

### **Hoogtepunten**

- Bezoek aan de Karelsbrug, Praagse Burcht en het Oude Stadsplein
- Wandeling door de Joodse wijk en de sfeervolle Mala Strana
- Boottocht op de Moldau met zicht op de verlichte stad
- Vrije tijd voor shopping en terrasjes in het historisch centrum
- Comfortabele busreis met begeleiding en verblijf in centraal hotel

 

 

 

 

**Programma- en hotelwijzigingen mogelijk • De aangegeven tarieven zijn richtprijzen.**

***Indien dag 2 op een zaterdag valt, wegens sabbatdag bij de Joden, verwisselen we dag 2 en 3.***

 

 

 

 

 Dag 1 

##  Diepenbeek - Praag (840 km) 

Vertrek in de vroege ochtend vanuit **Diepenbeek** met onze comfortabele autocar richting Tsjechië. Via **Frankfurt** en **Nürnberg** rijden we met regelmatige stops tot aan de grensovergang **Rozvadov**, waar je de kans krijgt om geld te wisselen.

We doorkruisen het Boheemse heuvellandschap via **Pilsen** en bereiken in de vroege avond **Praag**, de gouden stad aan de Moldau. Afhankelijk van het weer en de tijd verkennen we te voet de omgeving van het hotel. Avondmaal en overnachting in ons hotel.

 

    ![Praag by night](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

 

 

 

 Dag 2 

##  Burcht van Praag - Mala Strana 

Na het ontbijt trekken we naar de **Praagse Burcht**, één van de grootste kastelencomplexen ter wereld. We bezoeken de prachtige **bibliotheek van het Strahovklooster**, het heiligdom van **Loreto** en zijn getuige van de **aflossing van de presidentiële wacht**. Vrije lunch.

In de namiddag wandelen we langs de levendige **Nerudova-straat** naar de beroemde **Karlsbrug** over de Moldau en verder naar **Mala Strana** (de Kleine Zijde). Hier bewonderen we de barokke **Sint-Nicolaaskerk** en de kerk met het **Kindje Jezus van Praag**.

We pauzeren op het idyllische **eiland Kampa** en wandelen terug over de Karlsbrug richting **Oude Stad**, via de **Clementinum** en de **Karlova**-winkelstraat. Diner en overnachting in het hotel.

 

 

 

 

 Dag 3 

##  Verkenning van de Oude Stad 

Vandaag maken we een **geleide stadswandeling** door het hart van Praag. We starten bij het station en wandelen via het **Wenceslasplein** en de **Kruittoren** naar de **Oude Stad**. Onderweg nemen we even pauze en vervolgen we onze tocht langs indrukwekkende barokkerken.

Op de **markt van de Oude Stad** bewonderen we de jugendstilgevels, het beroemde **astronomische uurwerk**, de **Tynkerk** en de **Sint-Nicolaaskerk** van de Hussieten.  
’s Middags kan je genieten van een **boottocht op de Moldau met buffet**. In de namiddag bezoeken we de **joodse wijk**, met haar synagogen en het beroemde **joodse kerkhof**. Vrije tijd voor een terrasje of wandeling, daarna terug naar het hotel voor het avondmaal.

 

    ![Astrologisch uurwerk](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

 

 

 

 Dag 4 

##  Sint-Vituskathedraal - Gouden Straatje - vrije namiddag 

Voormiddagbezoek aan de **Praagse Burcht** met o.a. de **Koninklijke tuin**, de imposante **Sint-Vituskathedraal**, de **Wenceslaszaal** in het koninklijk paleis, de **Sint-Jorisbasiliek** en het schilderachtige **Gouden Straatje**.

Na een korte pauze dalen we af naar de **tuinen van het Wallensteinpaleis** (in lente en zomer geopend) en wandelen verder via het **Rudolfinum** naar de gekende markt van de Oude Stad.  
Na de vrije lunch heb je de namiddag vrij voor shopping, een museumbezoek of een klassiek concert (optioneel, zelf te reserveren).  
’s Avonds diner in het hotel en voor de liefhebbers een **avondwandeling door historisch Praag**, prachtig verlicht.

 

    ![Gouden Straatje](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

 

 

 

 Dag 5 

##  Praag - Diepenbeek (840 km) 

Na een laatste ontbijt vertrek terug naar België. Via **Pilsen** en **Frankfurt** rijden we richting **Diepenbeek**, waar we ’s avonds aankomen.

 

 

 

 

 

 

 

##  Hotel Occidental Praha Five\*\*\*\* 

Ons hotel is gelegen op 10 minuutjes van het historische centrum van Praag.

 

 

    ![Hotel Occidental Praha Five façade](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

    ![Hotel Occidental Praha Five slaapkamer](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

    ![Hotel Occidental Praha Five badkamer](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

    ![Hotel Occidental Praha Five restaurant](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

 

 

 

 

 

 

### Faciliteiten

- Restaurant
- Bar
- Fitness
- Lift
- Terras

### Eten en drinken

- Uitgebreid ontbijtbuffet en avondmaal

 

### Kamers

- Bureau
- Flatscreen-tv
- Kuisje
- Koffie- en theefaciliteiten
- Airco
- Minibar
- Haardroger

 

 

 

 

## Inbegrepen

- Vervoer met comfortabele autocar met alle luxe en comfort aan boord
- Nederlandstalige reisbegeleiding
- Prijs op basis van halfpension
- Toeristentaks
 
## Niet inbegrepen

- Annulerings- (6,75%) en reisbijstandsverzekering (8% van de totale reissom)
- Toeslag eenpersoonskamer: zie "berekening"
 
 

 

 

 

 

### Bezoeken

Inkom- en deelnamegelden (inclusief boottocht) circa: 1800 CZK of ± € 75

### Kledij

Voorzie goede wandelschoenen (de stad wordt wandelend verkend, omdat in de historische stad geen autocar kan rijden).

### Documenten

Identiteitskaart (voor EU-burgers).

 

### Munten

In Tsjechië is de lokale munteenheid de Tsjechische kroon. Tsjechische kronen (€ 1 = +/- 25 CZK) best omwisselen in België. In Praag kan je met Visa of Maestro geld uit de muur halen. Men kan in Praag betalen met euro’s, doch vaak krijgt men kronen terug aan een niet vooraf gekende koers. In de meeste handelszaken aanvaardt men kredietkaarten. Kronen best wisselen in België.

### Netspanning

230 V. Geen speciale stekker noodzakelijk.

 

 

 

 


2 afreisdata

 

 |  | Datum | Aantal dagen | Prijs vanaf |  |
|---|---|---|---|---|
 | Gegarandeerd | zaterdag 31 oktober tot woensdag 4 november | 5 dagen | €695,- | Reserveer |
 

 | Gegarandeerd | zaterdag 26 december tot woensdag 30 december | 5 dagen | €675,- | Reserveer |
 


 

 

 

Een maand voor het vertrek zijn alle kamers onder voorbehoud van beschikbaarheid.

Alle prijzen zijn onder voorbehoud van eventuele publicatiefouten, fouten in het boekingssysteem, beschikbaarheid, aanpassing van het programma of het ontbreken van of wijzigingen in de opties.

***Om uw online reservatie te voltooien, is de betaling van het voorschot vereist. Bij een reservatie in aanvraag dient u ook eerst een voorschot te betalen vooraleer we de kamer in het hotel kunnen aanvragen. Wanneer u geen betaling uitvoert, dan wordt uw reservatie automatisch door het boekingssysteem geannuleerd.***

 

 

 

 

 

 Terug naar begin  

 Ga verder naar     

 

 

## Hier start de reis van jouw dromen!

Boek hier

 

        

 

 

##  Andere interessante city- &amp; minitrips 

 [    ![Dom van Milaan](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

 Vernieuwd programma! 

 

 

 

 €415,- 

 

 26/12-30/12/2026 

 

 

 City- &amp; minitrips 

##  Milaan 

 

 

   Ontdek deze trip 

 

 ](/nl/city-minitrips/milaan)

 [    ![Parijs kerstsfeer Eiffeltoren ](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

 Gegarandeerd 

 

 

 

 €310,- 

 

 27/11-29/11/2026 

 

 

 City- &amp; minitrips 

##  Parijs - 3 dagen - TVL 

 

 

   Ontdek deze trip 

 

 ](/nl/city-minitrips/parijs-3-dagen-tvl)

 [    ![De Kleine Zeemeermin Kopenhagen](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIABAP///wAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)  

 

 Gegarandeerd 

 

 

 

 €685,- 

 

 03/12-06/12/2026 

 

 

 City- &amp; minitrips 

##  Kopenhagen in kerstsfeer 

 

 

   Ontdek deze trip 

 

 ](/nl/city-minitrips/kopenhagen-kerstsfeer)